ul. Nenufarów 8, 04-958 Warszawa

tel.: 22 872 15 24, kom.: 608-152-688

e-mail: aniolkowo@gmail.com

Integracyjne Językowe
Przedszkole Montessori


 

 

  WSZYSTKIE DNI W PRZEDSZKOLU SĄ CIEKAWE

ALE SĄ TEŻ I CIEKAWSZE 

ROK SZKOLNY 2018-2019

 

Styczeń

 

WYJAZD DO TEATRU GULIWER

Inscenizacja przygód słynnego Koziołka Matołka w Teatrze Guliwer, do którego wybrały się dzieci w ramach edukacji teatralnej, obfitowała w barwne przygody, pełne humoru sytuacje i przebojową muzykę. Koziołek wędrował przez świat szukając swego miejsca na ziemi, odwiedził wiele krajów, przeżywając pełne emocji przygody. Z każdej opresji wychodził jednak bez szwanku, aż w końcu udało mu się powrócić do słynnego Pacanowa, odnajdując tam "całkiem blisko" to, co dla niego najlepsze. Po powrocie do przedszkola dzieci długo jeszcze podśpiewywały piosenkę Matołka: "Raz Koziołek wziął tobołek i wędruje biedaczysko, po szerokim szukać świece tego, co jest bardzo blisko".

OBJAZDOWE STUDIO NAGRAŃ

Po raz pierwszy w naszym przedszkolu gościło Objazdowe Studio Nagrań z pokazem, w trakcie którego dzieci miały możliwość poznać podstawie urządzenia wykorzystywane w studio i dzięki nim doświadczyły wielu ciekawych zjawisk słuchowych, takich jak echo fal dźwiękowych czy zabawy w nagrywanie i zniekształcanie głosów dzieci. Było sporo śmiech. Finałem spotkania było zarejestrowanie piosenki pt.: "Na wyspach Bergamutach" wykonaniej przez wszystkie dzieci do podkładu muzycznego, który wczesniej został przygotowany w studio. Do opanowania tekstu autorstwa Jana Brzechwy posłużyło dzieciom legendarne wydanie książki "Androny" z opracowaniem graficznym stworzonym przez Bohdana Butenko.

LEKCJA PRZYRODY NA ŻYWO - PŁAZY

W naszym przedszkolu trwa cykl zajęć o świecie zwierząt. Wszystko to za sprawą Wild Trip Company. Była już lekcja o gadach i owadach. Tym razem gościliśmy płazy. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, które zwierzęta są ich przedstawicielami, gdzie żyją i czym się żywią płazy, jakie wydają dźwięki i co robią żeby lepiej je było słychać, dlaczego ich skóra jest przeważnie wilgotna, jakie reakcje z naszej strony odbierane są przez płazy jako zagrożenie ich życia oraz w jaki sposób odpowiadają na nie. Poznaliśmy wiele ciekawych faktów ze świata przyrody.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU - BRZYDKIE KACZĄTKO

Lubiani przez przedszkolaków aktorzy z Agencji Artystycznej Prima po raz kolejny zagościli w naszym przedszkolu. Tym razem ze spektaklem opartym na motywach baśni J. Ch. Andersena, pt. "Brzydkie kaczątko". Dzieci zaciekawione widowiskiem teatralnym, chętnie wysłuchały później tej opowieści w wersji anglojęzycznej podczas wspólnego czytania książek a przejęte losami głównego bohatera, stworzyły piękną galerię prac. 

  

 

Grudzień

LEKCJA PRZYRODY NA ŻYWO - MRÓWKI

Po raz kolejny dzieci miały okazję uczyć się o świecie zwierząt obserwując żywe okazy. W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z udziałem żywych mrówek. Dzieci ogladały różnej wielkości hodowle mrówek przygotowane w sztucznych warunkach (formikaria) oraz słuchały fascynującej (ilustrowanej fotografiami i rysunkami) opowieści o królowej mrówek i jej poddanych.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM 

Z okazji Mikołajek nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Wysłuchał dziecięcych występów i piosenek, a następnie rozdał dzieciom prezenty. Przedszkolaki przygotowały dla Mikołaja kartkę z życzeniami (np. "Niech Ci się przyśnią kwiatki, trawka i słoneczko"). Całe popołudnie upłynęło dzieciom na wspominaniu tego wydarzenia i zabawie otrzymanymi zabawkami.

RODZINNE WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

Z okazji zbliżających się Świąt w przedszkolu spotkali się członkowie naszej społeczności - Dzieci, Rodzice, Nauczyciele i Dyrekcja przedszkola. Wspólnie przygotowywaliśmy ozdoby na naszą przedszkolną choinkę. Była okazja, by spędzić razem czas, pobawić się razem, wykonać piękne przedmioty i po prostu porozmawiać.

Listopad

WIZYTA W TEATRZE GULIWER - O MNIEJSZYCH BRACISZKACH ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

Za nami kolejna już wizyta w Teatrze Guliwer w ramach cyklu edukacji teatralnej. Tym razem obejrzeliśmy przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej. Święty Franciszek - jeszcze wtedy nie święty - wędruje przez świat, spotykając zwierzęta, a zwieńczeniem jego podróży jest zawitanie do stajenki, w której narodził się Jezus.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU - SKACZĄCA KRÓLEWNA

Po raz kolejny gościliśmy w przedszkolu artystów z Agencji Artystycznej Prima. Tym razem przedstawili historię niegrzecznej córki króla, zaklętej przez złego czarodzieja w tytułową skaczącą królewnę. Po wielu perypetiach udaje jej się powrócić do swojej dawnej postaci i poślubić wymarzonego księcia.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji dnia pluszowego misia dzieci szyły własne maskotki oraz brały udział w szkoleniu na temat pierwszej pomocy z Misiem Ratownisiem.

LEKCJA PRZYRODY NA ŻYWO - OWADY

W ostatnim czasie w naszym przedszkolu często goszczą zwierzęta. I to najróżniejsze. Tym razem dzieci miały okazję podziwiać na żywo owady. Niektóre można było obejrzeć, inne nawet wziąć na ręce. Podczas lekcji podziwialiśmy okazy świerszczy, drewnojadów, straszyków, patyczaków i liścieni. 

SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZAMI I PSAMI ZE SCHRONISKA W MILANÓWKU

Dziś gościliśmy w naszym przedszkolu wolontariuszy ze schroniska dla zwierząt w Milanówku. Oprócz możliwości spotkania z psami dzieci otrzymały garść informacji na temat pielęgnacji psów, obowiązków właściciela psa i psich zwyczajów. Przekazaliśmy również dary zebrane podczas przedszkolnej zbiórki charytatywnej.

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Niepodległości w tym roku jest wyjątkowo uroczyste ze względu na 100. rocznicę odzyskania wolności przez Polskę. Jest to okazja do porozmawiania z przedszkolakami o tym, czym jest wolność i niepodległość, dlaczego jest tak ważna i co to znaczy być Polką, Polakiem, patriotą. Dzieci uczyły się również Mazurka Dąbrowskiego i wykonywały emblematy związane z polskimi barwami narodowymi. 

 

Październik

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU - "ZŁOTA RYBA"

Po raz kolejny w przedszkolu gościliśmy wspaniałego artystę Krzysztofa Falkowskiego (Falkoshow). Prostymi środkami zaczarowuje publiczość tworząc niesamowitą atmosferę teatru. Tym razem zaprezentował teatr magnetyczny i własną interpretację baśni o rybaku i złotej rybce.

BAL JESIENNY

Stało się już tradycją, że w naszym przedszkolu odbywa się Bal Jesienny. Jest to okazja do wspaniałej wspólnej zabawy. Jesienne atrakcje dla dzieci przygotowały panie nauczycielki. Była jesienna ścieżka sensoryczna, konkurencje sprawnościowe i tematycznie powiązane z jesienią tańce. Odbyła się również tradycyjna dyskoteka poprowadzona przez lubianego przez dzieci instruktora tańca - Pana Maćka. Przygotowania do balu były dla wielu dzieci okazją do spędzenia ciekawie czasu z rodzicami przy przygotowywaniu strojów. Kreatywność rodziców i dzieci zaskakuje niezmienne - na balu pojawiły się sarny, wiewiórki, grzyby, kasztany, jesienne liście, a także bliższe klimatowi nadchodzącego Halloween straszydła i czarownice. 

WYCIECZKA DO TEATRU GULIWER

W ramach programu edukacji teatralnej Teatru Guliwer dzieci obejrzały przedstawienie "Miłoś, czyli nie bój się, łosiu". (fot. materiały teatru)

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień chłopaka w Aniołkowie. Życzenia, miłe gesty i prezenty dla kolegów...

Wrzesień

KONCERT Z OKAZJI POWITANIA ASTRONOMICZNEJ JESIENI "MALOWANY OGRÓD"

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień pełen atrakcji, przyjemności i nieprzerwanej zabawy... To w końcu Wasze święto!

DZIEŃ DOBRYCH WIADOMOŚCI

Dzień Dobrych Wiadomości w Aniołkowie. Wspólnie czytaliśmy listy od rodziców i przygotowywaliśmy dobre wiadomości do nich.

Lipiec

WAKACYJNY CYKL ZAJĘĆ PODRÓŻE PO ŚWIECIE

Jedni wracają z podróży, inni się do nich przygotowują. W przedszkolu w wakacje również nie może być nudno. W każdym tygodniu odbywają się warsztaty poświęcone innemu państwu. w ten sposób dzieci poznały już kultury Egiptu, Hiszpanii, Grecji i Australii. 

Czerwiec

PIKNIK RODZINNY

Tradycyjnie już zakończyliśmy rok miłym spotkaniem rodzinnym pełnym zabawy. Tym razem tematem przewodnim była dżungla. Było dużo tańców, zabawy, rękodzieła i smakołyków. Nie mogło również zabraknąć wspólnego tańca z lubianym przez dzieci i rodziców instruktorem - Panem Maćkiem.

Maj

31 MAJA - WYCIECZKA DO PLUSZAKOLANDII

28 MAJA - DZIEŃ DZIECKA

Zaczynamy świętować Dzień Dziecka. Dziś w ogrodzie przedszkolnym zabawy podwórkowe poprowadziła Pani Natalia, nasza instruktorka gimnastyki.

21 MAJA - WARSZTATY "WSZYSTKO, CO WIEMY O GADACH"

Nasze przedszkole odwiedził gadzi zwierzyniec - agama brodata, gekon lamparci, wąż zbożowy, żółw błotny... Dzieci mogły obejrzeć zwierzęta z bliska i dotknąć ich. Pani Katarzyna Kotkiewicz odpowiadała na wszystkie nurtujące dzieci pytania. 

17 MAJA - WARSZTATY NA TEMAT ROZPOZNAWANIA EMOCJI

Dzięki mamie dwóch naszych przedszkolaków, dzieci miały dziś okazję wziąć udział w niezwykłych warsztatach na temat emocji. Pani Ewa Brzóska-Konkol jest z zawodu psychologiem i psychotraumatologiem. Podczas warsztatów opowiadała o rodzajach emocji, następnie dzieci miały okazję samodzielnie rozpoznawać je w materiałach video w specjalnie przygotowanym programie. I szło im to znakomicie. Dziękujemy za ciekawe warsztaty! Oby więcej takiej popularyzacji nauki!

9 MAJA - WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI LEŚNEJ 
W CELESTYNOWIE

Las to fascynujące miejsce, nie tylko dla dzieci. W Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie mieliśmy okazję przyjrzeć się uważniej roślinności i zwierzętom w towarzystwie przewodnika. Wyjaśniał on ptasie zwyczaje, pokazywał dziuple, uczył rozpoznawać gatunki drzew, mówił o właściwościach i nazwach spotykanych powszechnie roślin. Do czego ta wiedza jest dzieciom potrzebna? Ponieważ w ten sposób od najmłodszych lat uczą się szanować przyrodę. Jako dorośli będą mieli wpływ na nią i na losy naszej planety.

Kwiecień

26 KWIETNIA - WYCIECZKA DO TEATRU GULIWER 
NA PRZEDSTAWIENIE CALINECZKA

Znana wszystkim dzieciom baśń Hansa Christiana Andersena w zupełnie nowej odsłonie. Nowoczesna oprawa muzyczna i scenograficzna spotkała się z zainteresowaniem dzieci, ale pozwoliła również odkryć nowe, współczesne sensy znanej, starej historii.

19 KWIETNIA - WYCIECZKA DO MUZEUM GEOLOGICZNEGO

Geologia? Prawda, ze brzmi intrygująco?

Z okazji  Dnia Ziemi, wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Geologicznego. Gdy otworzyły się masywne drzwi tego magicznego miejsca, naszym oczom ukazał się, stojący na samym środku muzealnej sali, olbrzymi gad. Jak się później okazało, był to dinozaur zwany pieszczotliwie Dyziem -  dilofozaur sprzed około 200 milionów lat.  Również ogromne wrażenie zrobiła  na nas rekonstrukcja szkieletu mamuta oraz ziejący dymem stratowulkan. Szklane muzealne gabloty pełne były skarbów z wykopalisk. Niektórych mogliśmy dotknąć, inne zaś,  jako pamiątkowe nagrody za udział w konkursach,  mogliśmy zabrać ze sobą. W trakcie naszego zwiedzania, mieliśmy też okazję zamienić się w paleontologów i wziąć udział w „wykopaliskach”. Nasze znaleziska  oczyszczaliśmy z piasku przy pomocy pędzelka.

To była  naprawdę świetna zabawa! Wycieczkę do Muzeum Geologicznego zaliczamy do bardzo udanych!

4 KWIETNIA  - DZIEŃ AUTYZMU

Tego dnia  Dzieci aktywnie spędziły czas na zabawach i ćwiczeniach. Eksperymentując ze zmysłami,  doświadczały  na własnej skórze trudności z jakimi mogą borykać się osoby ze spektrum autyzmu.  Na znak solidarności z  Kolegami i Koleżankami , w tym dniu Dzieci ubrane były na niebiesko.
Zwieńczeniem tego dnia były takie oto  wspólne prace plastyczne :

Marzec

INSPIRACJA LEKTURĄ

Dzieci zainspirowane książką tworzyły obrazki farbami temperowymi.
Czytaliśmy wspólnie opowieści o zwierzętach z dalekich stron świata, m.in. o tukanach z Kostaryki i różnych gatunkach ryb na Mauritiusie. Odnajdowaliśmy te miejsca na globusie. 

PRACA WŁASNA POMOCAMI MONTESSORI

21 MARCA - TEATRZYK SMOK WAWELSKI

W dniu 21 marca gościliśmy w przedszkolu agencję teatralną Prima z przedstawieniem „Legenda o Smoku Wawelskim” Historia opowiada o losach królewny Wandy, która ma poślubić śmiałka , pogromcę złego smoka. Z różnych stron świata przyjeżdżają  więc rycerze i wojownicy, którzy próbują swoich sił w walce. Komu się uda przechytrzyć wielkiego gada?


21 MARCA - MARZANNA

Przygotowujemy się do powitania kalendarzowej i astronomicznej wiosny. Rozmawialiśmy o tradycjach ludowych pochodu z Marzanną i gaikiem. Następnie dzieci z pomocą nauczycielki skonstruowały i ozdobiły kukłę Marzanny, z którą jutro powędrujemy w orszaku żegnając zimę i witając wiosnę.


8 MARCA – DZIEŃ KOBIET

Do Dnia Kobiet chłopcy z Grupy  Zielonej przygotowywali się od wczesnych godzin porannych. Pomysłem była manufaktura wiosennych kwiatów. Wszyscy chłopcy byli bardzo zaangażowani w ich wykonanie. Za tak wspaniałe niespodzianki, dziewczynki odwdzięczyły się owocowym poczęstunkiem. 

7 MARCA – POZNAJEMY DZIAŁANIE NOWYCH POMOCY  KULODROM

Korzystamy z nowej pomocy. Dzieci budują tunele ćwicząc zdolności konstrukcyjne i myślenie problemowe oraz przyczynowo-skutkowe. Każdą stworzoną budowlę trzeba sprawdzić. Jeśli kulka zatrzyma się gdzieś w konstrukcji, trzeba sprawdzić, gdzie tkwi błąd.

6 MARCA – URODZINKI

Na urodziny dzieci zawsze staramy się przygotować niespodziankę. Często przez cały dzień powstają nowe pomysły na bazie pierwotnej propozycji nauczycielki. Tym razem przygotowaliśmy dla jubilatów papierowe torty piętrowe. Papierowa cukiernia działała pełną parą do późnego popołudnia i powstało wiele kreatywnych prac wg własnych pomysłów dzieci.

Luty

15 LUTEGO – UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

W tym dniu gościliśmy w przedszkolu  swoje kochane Babcie i Dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej Babci i Dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z Wnukami.
 
Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Dziękujemy !!!

14 LUTEGO - WALENTYNKI

W tym dniu wszyscy mieliśmy czerwone ubranka. Serduszka były wszędzie na dekoracjach ,na podłodze. Były zagadki , zabawy z serduszkiem na patyku . Każdy każdego obdarował Walentynką.

2 LUTEGO  – BAL W PRZEDSZKOLU

Tralala, tralala, już muzyka pięknie gra!

Bal karnawałowy to dla  Przedszkolaków  dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Ten dzień to kolorowe stroje, bajeczny wystrój, dobry humor i świetna zabawa. 

Przepięknie przebrane Dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Przebierańcy doskonale się bawili, uczestnicząc w tańcach, wspólnych konkursach, przygotowanych przez równie pięknie i z fantazją przebrane Panie Nauczycielki. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca.
Wodzirejem był , jak co roku,  ulubiony Instruktor Tańca – Pan Maciek. 

Dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów balowych.

Bal został uwieczniony na zdjęciach. 

Kolejny bal karnawałowy już za rok!!!

Styczeń

29 STYCZNIA

WYCIECZKA DO DOMU KULTURY W OTWOCKU NA PRZEDSTAWIENIE
„ PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA”

Przygody Koziołka Matołka to opowieść o sympatycznym koziołku, który wyrusza do miasteczka Pacanów, w którym rzekomo podkuwa się kozy.

Po drodze ma mnóstwo przygód, trafia do Ameryki, Afryki, Chin i nawet na Księżyc. W końcu udaje mu się odnaleźć Pacanów, a wtedy dowiaduje się, że nie podkuwa się w nim kóz, a jedynie pracuje tu rodzina kowali o nazwisku Koza. Koziołek pociesza się jednak szybko, bo tłumaczą mu, że kozy nie potrzebują podków.

Koziołek wyrusza do Afryki na zaproszenie zwierząt. Znowu ma mnóstwo przygód.

CYKL SPOTKAŃ RODZINNYCH :

W styczniu odbyły się 3 spotkania z Rodzicami Dzieci z inicjatywy Rodziców. Z przyjemnością gościmy w przedszkolu Rodziców, którzy mają ochotę podzielić się z Dziećmi swoimi zainteresowaniami i pasjami. Dziękujemy.

15 STYCZNIA

Mama Ani z Grupy Żółtej opowiedziała o swojej fascynującej podróży do Japonii. Dzieci poznały flagę tego kraju, stolicę, walutę.

Podczas prezentacji multimedialnej dzieci zobaczyły Tokio, poznały charakterystyczne budowle. Zobaczyły również targ rybny. Fascynacja rybami nie do opisania!!!

18 STYCZNIA

Mama Lidki i Jej Siostra Łucja, z olbrzymią radością podzieliły się z Dziećmi swoimi pasjami. Poprowadziły zajęcia o gwiazdach. Podczas spotkania Dzieci dowiedziały się kiedy, gdzie i w jaki sposób można obserwować gwiazdy. Jakiego są kształtu oraz w jakich występują kolorach i od czego one zależą. Dowiedziały się, że niektóre gwiazdy występują jako gwiazdy wielokrotne (w układach po 2 lub 3). Rozmawialiśmy o tym, czy można polecieć go gwiazd i czy gwiazdy są niebezpieczne. Dzieci poznały i nazywały gwiazdozbiory zimowego nieba, a potem samodzielnie odnajdywały je na mapie nieba. Dowiedziały się także jak rodzą się i giną gwiazdy oraz że bez gwiazd nie byłoby ludzi.  Zajęcia zakończył pokaz gwiazdozbiorów z projektora planetarium i dzieci mogły oglądać gwiazdy przesuwające się na ścianach i suficie sali.

19 STYCZNIA

Mama Antosi przybliżyła Dzieciom Francję
W dniu 19 stycznia w naszym przedszkolu gościliśmy mamę Antosi z grupy Niebieskiej. Opowiadała o swoich podróżach do Francji, a przede wszystkim na Półwysep Bretoński oraz do Paryża. Opowieść bogato ilustrowana zdjęciami obejmowała wiele fascynujących tematów takich jak zabytki, królowie, tradycje świąteczne, ulubione potrawy Francuzów w poszczególnych regionach kraju, wywodzące się stamtąd dyscypliny sportu i wiele wiele innych... Dzieci dowiedziały się również, że wiele znanych im bajek, takich jak Asterix i Obelix, Mikołajek czy Było sobie życie, ma rodowód francuski. Oglądanie jest ciekawe, ale dzieci chcą czegoś dotknąć i doświadczyć osobiście. Dużo radości było przy wąchaniu tradycyjnego francuskiego sera/ Pani Agata przygotowała również dla dzieci całe mnóstwo zagadek. Pokazała wiele pamiątek przywiezionych z podróży - porcelanę, apaszki, perfumy, figurki, mapy i komiksy...

 

8 STYCZNIA

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU – „SZOPKA KUKIEŁKOWA” 

Teatr Falkoshow powstał w 2009 roku z inicjatywy Krzysztofa Falkowskiego – aktora i reżysera. Spektakle łączą w jedno edukację z rozrywką przy zachowaniu najwyższej jakości artystycznej.

Każdy z nich prezentuje odmienną, a przez to unikatową formę teatru plastycznego. Skierowane są do dzieci, a także dorośli świetnie się przy nich bawią.

Całkiem przypadkiem Lalkarz natknął się na starą tajemniczą walizę pełną drewnianych kukiełek. Niestety widać po nich wyraźnie upływ czasu. Czy uda mu się je odnowić i tchnąć nowe życie tak, aby ponownie mogły odtwarzać sceny bożonarodzeniowej i noworocznej szopki?

Grudzień

15, 16, 21 GRUDNIA

SPOTKANIA JASEŁKOWO- WIGILIJNE 

Tradycyjnie w przedszkolu odbyły się spotkania jasełkowo-wigilijne.

Najpierw były przedstawienia w wykonaniu Dzieci, po nich warsztaty świąteczne połączone z wigilijnym poczęstunkiem.  

Piękne życzenia, kolędy, zapach wigilijnych potraw to magia świątecznego nastroju pełnego życzliwości i radości, który zapanował w naszym przedszkolu.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim najcieplejsze życzenia dobrych, pełnych radości Świąt. Aby Nowy 2018 rok przyniósł same dobre i radosne dni. By można było spełnić największe marzenia, ale przede wszystkim, by nigdy nie zabrakło tego co w życiu najważniejsze – zdrowia, miłości oraz wzajemnej życzliwości.

6.12. - 18.12. GRUDNIA

AKCJA CHARYTATYWNA 

Okres przedświąteczny jest też okazją do dzielenia się z innymi, tak więc bierzemy udział w akcji charytatywnej, która wspiera Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku.

Dla wszystkich Darczyńców  serdeczne podziękowania.

11 GRUDNIA

TEATR ARLEKIN
„ŚWIĄTECZNE MARZENIA”

Teatr Arlekin wprowadził nas w bardzo świąteczną atmosferę. Aktorzy odwiedzili nas z pełną humoru i ciepła opowieścią o świątecznych zwyczajach, skrytych marzeniach oraz o tym, że każdy może stać się lepszą osobą.

Po przedstawieniu zjawił się…. Św. Mikołaj z prezentami !!!

 

Listopad

30 LISTOPADA

ANDRZEJKI 

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości.W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Nie mogło zabraknąć wróżenia z butów. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją.

20 LISTOPADA 

DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada został ustanowiony przez Sejm RP Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Z tej właśnie okazji podjęliśmy inicjatywę ukierunkowaną na uświadomienie przedszkolakom, jakie mają prawa oraz przypomnienie dorosłym o konieczności ich przestrzegania.

Najważniejszym punktem dnia był pokaz plakatów wykonanych przez Dzieci i Rodziców, dzięki czemu ten z pozoru poważny i trudny temat stał się przedszkolakom bliski i bardzo interesujący. Informacje przekazane podczas spotkania uświadomiły najmłodszym,
że każdemu dziecku przysługuje szereg różnych praw (m.in.  prawo do imienia, nazwiska i obywatelstwa, prawo do życia bez przemocy, prawo do tajemnicy i prywatności, prawo do zabawy i nauki), a obowiązkiem dorosłych jest chronić dzieci i opiekować się nimi. Przedszkolaki dowiedziały się także do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku łamania ich praw oraz poznały instytucję Rzecznika Praw Dziecka. 
Dopełnieniem tych działań była kampania informacyjna w holu przedszkola. Każda mama i każdy tata mógli na chwilę przystanąć, aby przeczytać wciąż aktualny i pobudzający do refleksji, „Apel Twojego Dziecka” autorstwa Janusza Korczaka, a wszystkie przedszkolaki miały okazję, by utrwalić znajomość swoich praw, które w tym szczególnym dniu wyeksponowane były na drzwiach każdej sali. 

17 LISTOPADA

TEATRZYK "CYRK SZNURKOWY"

W WYKONANIU TEATRU "FALKO SHOW"

Bohaterem spektaklu „Cyrk sznurkowy” będzie Pan Sznurkowy, który poznawać będzie świat za pomocą swoich nicianych zmysłów. Jak wypadną jego konfrontacje z czasemi przestrzenią w spotkaniu z takimi przedmiotami jak zegar czy lustro? Co z nich wyniknie? I dlaczego Pan Sznurkowy otworzy własny cyrk, z żonglerką, akrobacjami i jeździe na motocyklu? O tym wszystkim przekonali się widzowie spektaklu teatru Falkoshow.

10 LISTOPADA

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy narodowe Święto Niepodległości. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na biało czerwono.  Głównym celem tego dnia było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

 

9 LISTOPADA

PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

W dniu 9 listopada w przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie dzieci i pracowników  przedszkola z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. 

O godzinie 11:30 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z dziećmi przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest plac zabaw. Na placu zabaw nauczyciele złożyli meldunek. łącznie ewakuowano 40 dzieci. Po przeprowadzonej ewakuacji alarm odwołano i dzieci wróciły do zabawy. Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.

Dodatkową atrakcją tego dnia były wozy strażackie.

Panowie Strażacy pokazali dzieciom wóz strażacki oraz jego wyposażenie. To dopiero była frajda !


 

9 LISTOPADA

DZIEŃ KUNDELKA WARSZTATY

"CZEGO DZIECI NIE POWINNY ROBIĆ Z PSEM"

Gościliśmy Wolontariuszy Schroniska w Milanówku  ze swoim Pupilem. Dzieci wręczyły przyniesione przez siebie dary dla porzuconych zwierząt. Z pewnością przyczyniły się do tego, że uśmiech zagościł na ich pyszczkach. Wierzymy również , że zainspirujemy innych do działania .

Tradycyjnie Przedszkole co roku organizuje zbiórki na rzecz porzuconych zwierząt. Zwieńczeniem akcji jest spotkanie z Wolontariuszami ze Schroniska z ich Podopiecznymi oraz wręczenie zebranych darów. 


 

8 LISTOPADA

WYCIECZKA DO MUZEUM ZIEMI W WARSZAWIE

W Muzeum Dzieci poznały tajemnice naszej planety, historię, procesy zachodzące w jej wnętrzu i na powierzchni. Ze szczególną uwagą Dzieci oglądały  bogate zbiory bursztynów, minerałów, skał oraz meteorytów.

Wokół Muzeum znajduje się ekspozycja zabytkowych głazów narzutowych oraz kamieni budowlanych, które również obejrzeliśmy.


 

Październik

24 PAŹDZIERNIKA

WYCIECZKA AUTOKAROWA DO

SALI ZABAW –„FIKOŁKI – WILANÓW”

Sala Zabaw Fikołki – zabawa była przednia!!! Dzieci uczestniczyły również w warsztatach – bawiły się w detektywów. Pytania Dzieci kiedy pojedziemy tam nastepnym razem mówią same za siebie.


 

22 PAŹDZIERNIKA

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – 3 LATKI

Maluszki zaprezentowały zdobyte umiejętności i zostały przyjęte do Grona dzielnych Przedszkolaków Aniołkowa. 


 

18 – 28 PAŹDZIERNIKA

ZBIÓRKA DARÓW DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA

Tradycyjnie Przedszkole co roku organizuje zbiórki na rzecz porzuconych zwierząt. Zwieńczeniem akcji jest spotkanie z Wolontariuszami ze Schroniska z ich Podopiecznymi oraz wręczenie zebranych darów.


 

2 PAŹDZIERNIKA

TEATRZYK „ LWI KRÓL”

W WYKONANIU AGENCJI ARTYSTYCZNEJ  PRIMA

Była to historia, która nikogo nie pozostawi obojętnym… Ciekawi, wzrusza, śmieszy i zmusza do refleksji! W afrykańskiej dżungli ma świat przychodzi małe, bezbronne lwiątko. Jednak jego wspaniale zapowiadające się życie od początku nie układa się najlepiej. Kłusownik porywa bowiem jego rodziców i przyszły władca „lwiej krainy” pozostaje zupełnie sam. Nasz dzielny bohater postanawia ich uwolnić i wyrusza w długą, pełną przygód podróż. Na swej drodze spotka wielu życzliwych i oddanych przyjaciół, którzy nauczą go, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Dużym atutem spektaklu jest piękna i bogata scenografia oraz warstwa muzyczna. Aktorzy zapraszają publiczność na scenę, wyposażają ją w odpowiednie kostiumy oraz rekwizyty i angażują do zadań, które pomagają małemu lwiątku pokonać czyhające na niego niebezpieczeństwa. 

Wrzesień

30 września

DZIEŃ CHŁOPAKA 

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, wykonane własnoręcznie, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.


 

22 WRZEŚNIA

TEATRZYK „ ZACZAROWANY KAPTUREK”

W WYKONANIU TEATRU „ FALKO SHOW”

Czy znana bajka o Czerwonym Kapturku może jeszcze czymś zaskoczyć? Tak! Pod warunkiem, że jej wyczarowaniem zajmie się magik, sztukmistrz nad sztukmistrzami, który zaprosi nas do niezwykłego świata baśni i teatru jednocześnie. Pojawią się wilk, babcia, myśliwy, mama oraz Czerwony Kapturek, który jednak w niczym nie przypomina pomocnej dziewczynki znanej z opowieści Braci Grimm.
Przedstawienie w formie tradycyjnego teatru pacynek, w którym aktor-magik zręcznie wciela się w każdą postać, błyskawicznie zmieniając lalki na dłoniach. Barwna scenografia przenosi widza w różne miejsca zdarzeń, zaś muzyka nasyca spektakl ciekawymi brzmieniami. 

20 WRZEŚNIA 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień Przedszkolaka

Od rana uśmiech masz na twarzy
Bo wiesz, że dzisiaj coś się zdarzy,
przedszkolny świat, przyjazny tak
tu poznasz wielkich przygód smak

Przedszkolak zuchem jest nad zuchy
Obce mu fochy i w nosie muchy
Zmęczony śpi, jak mały miś
Wielką przygodę przeżył dziś

Każdy przedszkolak dobrze wie
Że kiedy wrzesień już kończy się
Od najmłodszego aż po starszaka
Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!

Od najmłodszego aż po starszaka
Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!

Babcia i dziadek, mama i tata
Razem świętują dzień przedszkolaka
bo oni kiedyś też mali byli
i do przedszkola chętnie chodzili.

Pod czujnym okiem kochanej pani
Na skrzydłach marzeń świat okrążamy
Dziś przedszkolakiem jutro strażakiem
Zostanę przecież to proste takie

Każdy przedszkolak....

 

BAL JESIENNY

W naszym przedszkolu odbył się Bal Jesienny. Bal poprowadził Pan Maciek – ulubiony Instruktor tańca. Dzieci tego dnia przyszły ubrane w kolorach jesieni. Przedszkolaki z Panem Maćkiem  bawiły się w rytmie Lambady, Macareny. Pani Jesień zadbała, by dla wszystkich znalazło się na Balu coś ciekawego, a więc była także gimnastyka umysłu , a w jej ramach dzieci rozwiązywały  quiz o tematyce jesiennej, podczas którego utrwalały zdobyte wiadomości. Były również zagadki na rozpoznanie darów jesieni, warzyw i owoców jesiennych w różnorodnej formie - smakowej, dotykowej.