ul. Nenufarów 8, 04-958 Warszawa

tel.: 22 872 15 24, kom.: 608-152-688

e-mail: aniolkowo@gmail.com

Integracyjne Językowe
Przedszkole Montessori
 

  WSZYSTKIE DNI W PRZEDSZKOLU SĄ CIEKAWE

ALE SĄ TEŻ I CIEKAWSZE

jak np.

W ROKU SZKOLNYM 2017-2018

Z UWAGI NA OCHRONĘ DANYCH OSOBOWYCH  ​ZDJĘCIA DO WGLĄDU  W GALERII 

 

Listopad

30 LISTOPADA

ANDRZEJKI 

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości.W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Nie mogło zabraknąć wróżenia z butów. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją.

20 LISTOPADA 

DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada został ustanowiony przez Sejm RP Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Z tej właśnie okazji podjęliśmy inicjatywę ukierunkowaną na uświadomienie przedszkolakom, jakie mają prawa oraz przypomnienie dorosłym o konieczności ich przestrzegania.

Najważniejszym punktem dnia był pokaz plakatów wykonanych przez Dzieci i Rodziców, dzięki czemu ten z pozoru poważny i trudny temat stał się przedszkolakom bliski i bardzo interesujący. Informacje przekazane podczas spotkania uświadomiły najmłodszym,
że każdemu dziecku przysługuje szereg różnych praw (m.in.  prawo do imienia, nazwiska i obywatelstwa, prawo do życia bez przemocy, prawo do tajemnicy i prywatności, prawo do zabawy i nauki), a obowiązkiem dorosłych jest chronić dzieci i opiekować się nimi. Przedszkolaki dowiedziały się także do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku łamania ich praw oraz poznały instytucję Rzecznika Praw Dziecka. 
Dopełnieniem tych działań była kampania informacyjna w holu przedszkola. Każda mama i każdy tata mógli na chwilę przystanąć, aby przeczytać wciąż aktualny i pobudzający do refleksji, „Apel Twojego Dziecka” autorstwa Janusza Korczaka, a wszystkie przedszkolaki miały okazję, by utrwalić znajomość swoich praw, które w tym szczególnym dniu wyeksponowane były na drzwiach każdej sali. 

17 LISTOPADA

TEATRZYK "CYRK SZNURKOWY"

W WYKONANIU TEATRU "FALKO SHOW"

Bohaterem spektaklu „Cyrk sznurkowy” będzie Pan Sznurkowy, który poznawać będzie świat za pomocą swoich nicianych zmysłów. Jak wypadną jego konfrontacje z czasemi przestrzenią w spotkaniu z takimi przedmiotami jak zegar czy lustro? Co z nich wyniknie? I dlaczego Pan Sznurkowy otworzy własny cyrk, z żonglerką, akrobacjami i jeździe na motocyklu? O tym wszystkim przekonali się widzowie spektaklu teatru Falkoshow.

10 LISTOPADA

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy narodowe Święto Niepodległości. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na biało czerwono.  Głównym celem tego dnia było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

 

9 LISTOPADA

PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

W dniu 9 listopada w przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie dzieci i pracowników  przedszkola z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. 

O godzinie 11:30 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z dziećmi przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest plac zabaw. Na placu zabaw nauczyciele złożyli meldunek. łącznie ewakuowano 40 dzieci. Po przeprowadzonej ewakuacji alarm odwołano i dzieci wróciły do zabawy. Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.

Dodatkową atrakcją tego dnia były wozy strażackie.

Panowie Strażacy pokazali dzieciom wóz strażacki oraz jego wyposażenie. To dopiero była frajda !


 

9 LISTOPADA

DZIEŃ KUNDELKA WARSZTATY

"CZEGO DZIECI NIE POWINNY ROBIĆ Z PSEM"

Gościliśmy Wolontariuszy Schroniska w Milanówku  ze swoim Pupilem. Dzieci wręczyły przyniesione przez siebie dary dla porzuconych zwierząt. Z pewnością przyczyniły się do tego, że uśmiech zagościł na ich pyszczkach. Wierzymy również , że zainspirujemy innych do działania .

Tradycyjnie Przedszkole co roku organizuje zbiórki na rzecz porzuconych zwierząt. Zwieńczeniem akcji jest spotkanie z Wolontariuszami ze Schroniska z ich Podopiecznymi oraz wręczenie zebranych darów. 


 

8 LISTOPADA

WYCIECZKA DO MUZEUM ZIEMI W WARSZAWIE

W Muzeum Dzieci poznały tajemnice naszej planety, historię, procesy zachodzące w jej wnętrzu i na powierzchni. Ze szczególną uwagą Dzieci oglądały  bogate zbiory bursztynów, minerałów, skał oraz meteorytów.

Wokół Muzeum znajduje się ekspozycja zabytkowych głazów narzutowych oraz kamieni budowlanych, które również obejrzeliśmy.


 

Październik

24 PAŹDZIERNIKA

WYCIECZKA AUTOKAROWA DO

SALI ZABAW –„FIKOŁKI – WILANÓW”

Sala Zabaw Fikołki – zabawa była przednia!!! Dzieci uczestniczyły również w warsztatach – bawiły się w detektywów. Pytania Dzieci kiedy pojedziemy tam nastepnym razem mówią same za siebie.


 

22 PAŹDZIERNIKA

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – 3 LATKI

Maluszki zaprezentowały zdobyte umiejętności i zostały przyjęte do Grona dzielnych Przedszkolaków Aniołkowa. 


 

18 – 28 PAŹDZIERNIKA

ZBIÓRKA DARÓW DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA

Tradycyjnie Przedszkole co roku organizuje zbiórki na rzecz porzuconych zwierząt. Zwieńczeniem akcji jest spotkanie z Wolontariuszami ze Schroniska z ich Podopiecznymi oraz wręczenie zebranych darów.


 

2 PAŹDZIERNIKA

TEATRZYK „ LWI KRÓL”

W WYKONANIU AGENCJI ARTYSTYCZNEJ  PRIMA

Była to historia, która nikogo nie pozostawi obojętnym… Ciekawi, wzrusza, śmieszy i zmusza do refleksji! W afrykańskiej dżungli ma świat przychodzi małe, bezbronne lwiątko. Jednak jego wspaniale zapowiadające się życie od początku nie układa się najlepiej. Kłusownik porywa bowiem jego rodziców i przyszły władca „lwiej krainy” pozostaje zupełnie sam. Nasz dzielny bohater postanawia ich uwolnić i wyrusza w długą, pełną przygód podróż. Na swej drodze spotka wielu życzliwych i oddanych przyjaciół, którzy nauczą go, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Dużym atutem spektaklu jest piękna i bogata scenografia oraz warstwa muzyczna. Aktorzy zapraszają publiczność na scenę, wyposażają ją w odpowiednie kostiumy oraz rekwizyty i angażują do zadań, które pomagają małemu lwiątku pokonać czyhające na niego niebezpieczeństwa. 

Wrzesień

30 września

DZIEŃ CHŁOPAKA 

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, wykonane własnoręcznie, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.


 

22 WRZEŚNIA

TEATRZYK „ ZACZAROWANY KAPTUREK”

W WYKONANIU TEATRU „ FALKO SHOW”

Czy znana bajka o Czerwonym Kapturku może jeszcze czymś zaskoczyć? Tak! Pod warunkiem, że jej wyczarowaniem zajmie się magik, sztukmistrz nad sztukmistrzami, który zaprosi nas do niezwykłego świata baśni i teatru jednocześnie. Pojawią się wilk, babcia, myśliwy, mama oraz Czerwony Kapturek, który jednak w niczym nie przypomina pomocnej dziewczynki znanej z opowieści Braci Grimm.
Przedstawienie w formie tradycyjnego teatru pacynek, w którym aktor-magik zręcznie wciela się w każdą postać, błyskawicznie zmieniając lalki na dłoniach. Barwna scenografia przenosi widza w różne miejsca zdarzeń, zaś muzyka nasyca spektakl ciekawymi brzmieniami. 

20 WRZEŚNIA 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień Przedszkolaka

Od rana uśmiech masz na twarzy
Bo wiesz, że dzisiaj coś się zdarzy,
przedszkolny świat, przyjazny tak
tu poznasz wielkich przygód smak

Przedszkolak zuchem jest nad zuchy
Obce mu fochy i w nosie muchy
Zmęczony śpi, jak mały miś
Wielką przygodę przeżył dziś

Każdy przedszkolak dobrze wie
Że kiedy wrzesień już kończy się
Od najmłodszego aż po starszaka
Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!

Od najmłodszego aż po starszaka
Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!

Babcia i dziadek, mama i tata
Razem świętują dzień przedszkolaka
bo oni kiedyś też mali byli
i do przedszkola chętnie chodzili.

Pod czujnym okiem kochanej pani
Na skrzydłach marzeń świat okrążamy
Dziś przedszkolakiem jutro strażakiem
Zostanę przecież to proste takie

Każdy przedszkolak....

 

BAL JESIENNY

W naszym przedszkolu odbył się Bal Jesienny. Bal poprowadził Pan Maciek – ulubiony Instruktor tańca. Dzieci tego dnia przyszły ubrane w kolorach jesieni. Przedszkolaki z Panem Maćkiem  bawiły się w rytmie Lambady, Macareny. Pani Jesień zadbała, by dla wszystkich znalazło się na Balu coś ciekawego, a więc była także gimnastyka umysłu , a w jej ramach dzieci rozwiązywały  quiz o tematyce jesiennej, podczas którego utrwalały zdobyte wiadomości. Były również zagadki na rozpoznanie darów jesieni, warzyw i owoców jesiennych w różnorodnej formie - smakowej, dotykowej.